Współpraca z Uniwersytetem Śląskim

9 stycznia 2017 roku w siedzibie Katolickich Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej zostało podpisane POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY DYDAKTYCZNEJ pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Katolickimi Szkołami Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej, którego celem jest umożliwienie uczniom naszej szkoły udziału w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Śląski, w tym Wydział Filologiczny, Wydział Teologiczny, Wydział Nauk Przyrodniczych (wówczas wydział Nauk o Ziemi), Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii.

Od czasu podpisania umowy odbyło się szereg spotkań różnego typu pozwalających rozwijać naszym uczniom indywidualne zainteresowania i umiejętności: wykłady w szkolnej auli i prelekcje na uczelni, warsztaty wyjazdowe i lekcje na terenie naszej szkoły, jesteśmy zapraszani na imprezy, a na nasze uroczystości przyjeżdżają goście z Uniwersytetu Śląskiego.

W czasie zdalnej nauki również współpracujemy z Uniwersytetem Śląskim. W marcu br. odbyło się spotkanie online zorganizowane dla uczniów klas starszych – wykład pani dr hab. prof. UŚ Aleksandry Niewiary na temat: „Słowa i ludzie w opowieści Henryka Sienkiewicza o polskim srebrnym wieku”.
Jak również nasi uczniowie uczestniczyli w Święcie Frankofonii, zorganizowanym przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu pod patronatem Ambasady Francuskiej.

Inne wydarzenia, których braliśmy udział to:

Hispanofonia UŚ

Dnia 26 marca 2021 uczniowie grup hiszpańskojęzycznych Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum w Dąbrowie Górniczej mieli okazję, mimo pandemii, uczestniczyć w corocznym święcie języka hiszpańskiego , „Hispanofonia” na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskie go w Sosnowcu. Było to możliwe dzięki transmisji imprezy poprzez kanał YouTube. Bardzo dziękujemy za zaproszenie naszych uczniów na spotkanie z językiem, […]

Czekamy z ciekawością na realizację kilku innych wydarzeń, które mamy w planach jeszcze w tym roku szkolnym.