Chemiczny sukces naszych uczniów

W marcu uczniowie klas VII i VII Katolickiej Szkoły Podstawowej brali udział w ogólnopolskim konkursie chemicznym „Chemiczny Galimatias” organizowanym przez Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów nauką chemii oraz kształtowanie umiejętności prowadzenia doświadczeń chemicznych, zapisywania obserwacji i wyciągania na ich podstawie wniosków. Uczniowie mieli za zadanie nakręcić około pięciu minutowy filmik na temat wybranego doświadczenia, przedstawić opis sprzętu i listę wybranych odczynników, przedstawić przebieg wykonywanego doświadczenia, omówić obserwacje oraz wyciągnięte wnioski.

Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca:

I miejsce zdobyła Iwona Zembal z klasy VIIc

Zwycięski film prezentujemy poniżej:


III miejsce zajęła Maria Bac z klasy VIIb

Wyróżnienie otrzymał Tomasz Trzmiel z klasy VIII

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zarówno wiedzy chemicznej jak i zaangażowania w jej prezentację multimedialną. Dyplomy i nagrody zostaną rozdane po powrocie do szkoły.

Post Author: admin