Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich osób związanych z edukacją, przede wszystkim dla nauczycieli i uczniów.

W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział przedstawiciele uczniów liceum oraz stypendyści ze szkoły podstawowej, a uczniowie klasy pierwszej liceum złożyli ślubowanie.

Dyrektor szkoły Ewa Raszka wręczyła List Gratulacyjny pani Teresie Konieczniak, która została uhonorowana Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty. Było tylko trzech nauczycieli w Dąbrowie Górniczej, którzy otrzymają tę nagrodę 20 października. Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesu pani wicedyrektor.

Następnie zostały wręczone stypendia naukowe za II semestr roku szkolnego 2020/2021. Nagrodzeni uczniowie ze szkoły podstawowej to:

  1. Matylda Godzik – klasa VII B
  2. Julia Borowiecka – Nowak – klasa VIII C
  3. Kornelia Godzik – klasa VIII A

    Gratulujemy!

Tego dnia nauczyciele otrzymali od klas wiele słodkich upominków: ciastka, torty, babeczki, pączki, herbatę i miód do herbaty. Było bardzo smacznie 🙂
Samorząd Uczniowski dodatkowo wyraził uznanie za trud włożony w wychowywanie i przekazywanie wiedzy i uhonorował pedagogów dyplomami za wybitne osiągnięcia, każdego nauczyciela w innej dziedzinie. Wśród nich był: „Autorytet matematyczny”, „Organizator Życia Szkolnego”, „Szkolna Mama”, „Mikrofon Roku”, „Dowcipniś Roku”, „Raperka – Mistrz Prędkości Dyktowania”, „Al Capone – Szkolny Mafioso”, „Mały Podróżnik, czyli Bilbo Baggins”, „Złota Piła” i wiele wiele innych.

Ponadto, aby umilić czas zapracowanym nauczycielom, został reaktywowany szkolny radiowęzeł – w czwartek i piątek na przerwach z głośników wydobywała się muzyka na życzenie, czyli utwory wybierane przez grono pedagogiczne. I zapewniamy, że nie były to „Kawiarenki” 😉

Jeszcze raz życzymy wszystkim sukcesów i wielu dobrych chwil spędzonych w szkole!

Post Author: admin