Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2023 w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków.
W Europejskim Dniu Języków, który ma charakter międzynarodowy, zgodnie z coroczną tradycją wzięli udział uczniowie klas 1-3, 4-8 KSP oraz uczniowie klas 1-4 KLO.
Program Europejskiego Dnia Języków był jak zwykle bardzo urozmaicony i bogaty. Uczniowie przygotowali konkursy wiedzy oraz prezentacje multimedialne o krajach europejskich. Nie zabrakło piosenek w formie karaoke, zabawy z Kahoot!, prezentacji wykonanych przez uczniów makiet znanych europejskich budowli oraz plakatów i rysunków.
Zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy piosenki w różnych językach, przygotowane wspólnie z nauczycielami oraz zaprezentowaliśmy przygotowane przez siebie stroje charakterystyczne dla krajów europejskich. Uczniowie mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w europejskiej fotoramce.
Święto języków europejskich zakończyło się wspólną degustacją potraw narodowych przygotowanych przez uczniów przy pomocy rodziców. Potrawy prezentowały się i smakowały pysznie. Wszyscy świetnie się bawili w wyśmienitej atmosferze i dużej dawce humoru.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowaniu Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.

W klasach 1-3 również świętowaliśmy tego dnia. Nauczyciele przedstawili interesujące prezentacje multimedialne o wybranych krajach anglojęzycznych. Była degustacja charakterystycznych dla tych krajów potraw. (Kto miał chęć mógł się przebrać.)


Nauczyciele języków obcych

Post Author: admin