EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

27 września 2021 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

W Europejskim Dniu Języków, który ma charakter międzynarodowy, zgodnie z coroczną tradycją wzięli udział uczniowie klas 4-8 SP oraz uczniowie LO.

Program Europejskiego Dnia Języków był jak zwykle bardzo urozmaicony i bogaty. Uczniowie przygotowali i wzięli udział w różnorakich konkursach wiedzy o krajach europejskich, w których mieli okazję wykazać się znajomością kultury, języka, historii, sztuki, geografii i sportu poszczególnych krajów. Przedstawili przygotowane przez siebie tematyczne prezentacje multimedialne na temat krajów europejskich. Motywem przewodnim prezentacji o krajach były ciekawe fakty oraz ciekawostki często nam nie znane. Uczniowie przygotowali również fantastyczne plakaty i rysunki obrazujące charakterystykę krajów europejskich. Nie zabrakło piosenek w formie karaoke, łamańców językowych i zabawy z Kahoot.

Zaśpiewaliśmy także piosenki w różnych językach obcych, które zostały przygotowane wspólnie z nauczycielami oraz zaprezentowaliśmy stroje charakterystyczne dla krajów europejskich. Uczniowie klas SP mieli okazję zaprezentować przygotowane przez siebie stroje, w czym wykazali się ogromną pomysłowością i świetnym gustem. Efekty możemy podziwiać w galerii zdjęć.

Podczas tego dnia wszyscy mogliśmy uczestniczyć w degustacji potraw narodowych przygotowanych przez naszych uczniów przy pomocy rodziców i nauczycieli. Trudno byłoby wybrać najlepszą potrawę, wszystkie prezentowały się i smakowały pysznie, a uczniowie mieli możliwość spróbowania potraw przygotowanych przez koleżanki i kolegów ze swojej klasy, jak i innych klas. Degustacji i konsumpcji nie było końca…

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowaniu Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.

Nauczyciele języków obcych

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/szkolakatolicka

Post Author: admin