Gala laureatów Konkursu Osiem Błogosławieństw

We wtorek, 14 czerwca 2022r., w Katolickiej  Szkole Podstawowej SPSK w Dąbrowie Górniczej oraz Katolickim Liceum Ogólnokształcącym  SPSK im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej odbyło się podsumowanie konkursu literacko-artystycznego OSIEM BŁOGOSŁAWIEŃSTW.

W gali rozdania nagród – oprócz laureatów i ich opiekunów – uczestniczyli zaproszeni goście:
Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak – Ordynariusz diecezji sosnowieckiej,
Bożena Borowiec  –  zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza,
Maria Chodkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich,
Ksiądz  dziekan Zdzisław Reterski – proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej,
Ksiądz kanonik Andrzej Stasiak – proboszcza parafii Najświętszej Marii Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Podczas uroczystości wręczono nagrody zwycięzcom konkursu. Wydarzenie przygotowała pani Danuta Wilkowska – organizator konkursu, uczniowie liceum oraz szkolna schola pod opieką pani Anny Olempy.
Gala nie odbyłaby się, gdyby nie współpraca różnych osób – przedstawicieli instytucji oraz pracowników szkoły. Tu należą się podziękowania:
Pani Marii Chodkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, które również patronowało naszemu konkursowi, ale też było głównym sponsorem pięknych i wartościowych nagród, 


Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Grzegorzowi Kaszakowi – Ordynariuszowi diecezji sosnowieckiej – za patronat i uświetnienie naszej gali,


Księdzu doktorowi Michałowi Bordzie –  dyrektorowi Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu za współorganizację i sponsorowanie nagród dla uczniów wyróżnionych,
Panu Marcinowi Bazylakowi – Prezydentowi Miasta Dąbrowa Górnicza za patronat Konkursu „Osiem Błogosławieństw” oraz Pani Bożenie Borowiec  –  zastępcy Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza za reprezentowanie władz miasta i wspieranie naszej szkoły,


Pani Ewie Raszce – Dyrektorowi Szkoły za wsparcie i współpracę na każdym etapie przygotowań i realizacji


oraz pracownikom szkoły:
Pani Justynie Kryńskiej – Szkolnemu Sekretarzowi za pomoc w dekoracji i przygotowanie kwiatów dla gości,


Paniom Danucie Wilkowskiej, Annie Olempie za przygotowanie wystawy prac plastycznych i fotograficznych oraz koordynowanie pracami związanymi z organizacją konkursu,


Panu Piotrowi Cierniakowi  za wykonanie broszury z pracami literackimi,
Paniom Danucie Wróbel, Agacie Czaplak, Annie Zych  za przygotowanie poczęstunku,
Pani Agnieszce Micor  za opiekę nad laureatami przed i po gali,
Pani Małgorzacie Nowak za zaangażowanie w wydarzenie i pełnienie funkcji fotografa podczas gali,
jak również licealistom:
Kindze Złockiej – uczennicy naszej szkoły za zaprojektowanie plakatu i dyplomów,
Wiktorowi Żydkowi i Kamilowi Chachurskiemu – uczniom klas trzecich za konferansjerkę,


Natalii Pietradze i Lilianie Włodarczyk z klas trzecich, Alicji Błeszyńskiej z klasy pierwszej za pomoc we wręczaniu nagród i kwiatów,


Szkolnej scholi, w szczególności: Balbinie Herej, Kai Stankowskiej i Dominikowi Kolankowi z klasy pierwszej, Aleksandrze Zaporowskiej i Zofii Tabor z klas trzecich oraz Michałowi Kolasie z klasy piątej szkoły podstawowej oraz Janowi Świerczkowi za czuwanie nad nagłośnieniem podczas całej imprezy.


Poza wymienionymi osobami pomoc oferowało mnóstwo osób: nauczyciele i pracownicy, którzy zadbali o wystrój sali i korytarza, uczniowie, którzy witali gości i kierowali we właściwym kierunku i wielu, wielu innych.


DZIĘKUJEMY!
Dzięki Wam Gala Konkursu „Osiem Błogosławieństw” była wzruszającym przeżyciem, choć temat tegorocznej edycji nie był łatwy. Pokój to wartość najwyższa, bardzo pożądana, wytęskniona, więc temat prac konkursowych i piosenek naszych laureatów poruszał serca, wyciskał łzy, dawał nadzieję, ale również zmuszał do myślenia.


Wręczanie nagród uświetnili występami muzycznymi laureaci konkursu muzycznego.

Wśród utworów muzycznych usłyszeliśmy pełną wiary „Modlitwę o pokój” Stanisławy Celińskiej wykonaną przez laureatkę I nagrody w kategorii klas VII-VIII i uczennicę Katolickiej Szkoły SPSK w Chojnach Gabrielę Grzesiak. 

Balbina Herej – uczennica naszego liceum, zdobywczyni I miejsca kategorii klas licealnych, zaśpiewała bogatą w błogosławieństwa „Piosenkę dla starego wieśniaka” George Brassens’a w interpretacji Zespołu Reprezentacyjnego. 

Michał Kolasa, nasz uczeń, który może poszczycić się wieloma sukcesami w tym konkursie, między innymi II miejscem w zmaganiach muzycznych, w kategorii klas IV-VI, wykonał ponadczasowy utwór Boba Dylana „Odpowie Ci wiatr”.

Galę uświetniła również Magdalena Góralczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach, która zajęła III miejsce w kategorii wiekowej klas VII-VIII, śpiewając piosenkę o dawaniu siebie Andrzeja Lamperta „Wciąż pytasz czemu” z filmu „Nędzarz i madame”.

Wręczanie nagród swym wykonaniem pieśni Jakuba Blycharza „Błogosławieni miłosierni” ubogaciła Alicja Wojtuń – uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Chojnach, laureatka II miejsca w kategorii klas VII-VIII.


Wstęp muzyczny w postaci pięknie zaśpiewanej piosenki zespołu Perfekt pt. „Raz po raz” zawdzięczamy Zofii Tabor, uczennicy naszego liceum.

Na zakończenie gali szkolna schola wykonała utwór „Biada” zespołu niemaGOtu, treść tej piosenki podkreślała wyświetlana przejmująca prezentacja ze zdjęciami z Ukrainy i Syrii.

Cieszymy się, jako organizatorzy konkursu, że tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Wszyscy uczestnicy podjęli temat z wielkim wyczuciem. Z prawdziwą przyjemnością czytaliśmy piękne prace literackie, oglądaliśmy bardzo ładne plakaty oraz fotoreportaże i słuchaliśmy wspaniałych piosenek o pokoju. Ocenianie prac konkursowych nie było łatwe, wybór kolejnych, nagrodzonych miejsc to efekt długich dyskusji. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach.

Wyniki konkursu publikowaliśmy wcześnie, dostępne są pod adresem:
https://podstawowa.szkolakatolicka.pl/wyniki-ii-edycji-konkursu-osiem-blogoslawienstw/

Warto wspomnieć, że rangę konkursu podkreśla fakt, iż Kuratorium Oświaty w Katowicach również wspiera to cykliczne przedsięwzięcie, jakim jest nasz konkurs. Zatem laureaci mogą poszczycić się wpisem o sukcesie na szkolnym świadectwie. Niech to, jak również wartościowe nagrody, a przede wszystkim temat konkursu będzie zachętą do nadsyłania prac w przyszłym roku szkolnym.
 

Post Author: admin