Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz Wielkanocny i Dzień Otwarty w Katolickiej Szkole Podstawowej SPSK w Dąbrowie Górniczej
W piątek, 31 marca 2023, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK przy ul. ks. G. Augustynika 1 w Dąbrowie Górniczej wypełniona była gwarem dziecięcych rozmów, śmiechem, kolorami wiosny. W tym dniu bramy szkoły zostały szeroko otwarte nie tylko dla dzieci uczących się w klasach 1-3, ale także dla przyszłych uczniów i ich rodziców oraz tych wszystkich, którzy chcieli obejrzeć naszą piękną szkołę.
Uczestników spotkania powitała pani dyrektor Ewa Raszka, a pani wicedyrektor Teresa Konieczniak pokazała i opowiedziała o szkole naszym gościom.

Działo się wiele. Nauczyciele klas 1-3 zorganizowali stoiska kiermaszowe z pracami plastycznymi o charakterze wielkanocnym wykonanymi przez małych uczniów w szkole przy ul. ks. G. Augustynika oraz świetlicę w budynku szkoły katolickiej przy ul. Zawidzkiej 10. Prace zakupione zostały przez uczestników imprezy, a cały dochód przeznaczono na zakup materiałów potrzebnych na świetlicę. Stoiskiem opiekowała się pani Malwina Lato-Zięborak wspólnie z uczennicami klasy IV KSP. Popularnością cieszyło się także stoisko pracy twórczej, gdzie na oczach uczestników kiermaszu powstawały kolorowe palmy. Tym stoiskiem opiekowały się panie: Kinga Swarlik i Wioletta Ruszkiewicz.

Dzieci miały możliwość porysować, pomalować, powycinać, pracować w wielu technikach plastycznych z wychowawcami świetlicy, paniami Ewą Natkaniec i Magdaleną Ryłek.

Muzycznie szkołę zaprezentowała pani Sylwia Hołyńska.

Prawdziwym hitem spotkania okazały się pokazowe zajęcia z robotyki (bo robotyka jest częścią programu edukacyjnego proponowanego także w klasach 1-3). Zajęcia prowadziły nasze specjalistki w tej dziedzinie, panie Magdalena Burczyk i Patrycja Cioch.

Jeszcze jedną ciekawą propozycją piątkowego popołudnia była prezentacja języków obcych nauczanych w klasach 1-3. Zorganizowano tzw. kąciki językowe, w których, w formie zabaw, zaproponowano nowym uczniom „zakosztowanie” następujących języków obcych prezentowanych przez panie:

  • Martę Drobińską-Ślusarz – Język francuski
  • Alicję Janus – język niemiecki
  • Małgorzatę Białoń – język angielski
  • Teresę Konieczniak – język hiszpański

Do dyspozycji uczestników spotkania była kawiarenka ze słodkościami przygotowanymi przez rodziców uczniów klas 1-3, za co składamy Im serdeczne podziękowania.
Kawiarenkę obsługiwały panie: Beata Ścibich, Beata Piwko, Ewa Raszka.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Dnia Otwartego szkoły i Kiermaszu Wielkanocnego oraz wszystkim gościom, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę.

Teresa Konieczniak

Post Author: admin