Klasa IV w krainie sztuki

W dniach 4, 5, 6 maja uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach artystycznych. Każdy dzień poświęcony był innej dziedzinie sztuki.

4 maja 2022 r. chłopcy i dziewczęta zwiedzili interaktywną wystawę w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki „O Sosnowcu słów kilka”, połączoną z warsztatami plastycznymi. Uczniowie przedstawili metodą monotypii zamek w Sielcu.

Następnego dnia uczniowie spotkali się na warsztatach „Moja waza z Delft” w Muzeum Zagłębia w Będzinie – Pałac Mieroszewskich.

Klasa została zapoznana z cechami charakterystycznymi osiemnastowiecznego fajansu holenderskiego, historią wyprawy Argonautów po złote runo. Uczniowie samodzielnie wykonali swój własny wazonik. Na zakończenie czwartoklasiści obejrzeli prezentację dotyczącą historii produkcji porcelany.

Dzień trzeci poświęcony był sztuce filmowej. Klasa obejrzała film „Mój brat ściga dinozaury” i wysłuchała prelekcji na temat „Aktor na planie”.

Post Author: Agnieszka Micor