KLASA V NA JURZE KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od największej warowni na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i zarazem jej głównej atrakcji – Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu, zwanego dawniej Małym Wawelem. Wzniesiony w XIV wieku zamek, jest jedną z najwspanialszych jurajskich warowni, której okazałe ruiny widoczne są już z daleka. Skorzystaliśmy też z okolicznych atrakcji: Parku Miniatur, Domu Legend i Strachów, Parku Doświadczeń Fizycznych oraz toru saneczkowego. Później pojechaliśmy do hostelu „Jurajski”, gdzie spędziliśmy popołudnie na wspólnej zabawie, a wieczorem przy ognisku każdy upiekł własną kiełbaskę.

Kolejny dzień wrażeń to przejazd do Pieskowej Skały. Widzieliśmy piękny renesansowy zamek, który znajduje się na Szlaku Zbójników Karpackich i Maczugę Herkulesa czyli wapienny ostaniec w kształcie ogromnej maczugi, która wznosi się na wysokość 25 m i jest jednym z najważniejszych symboli Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Następnie udaliśmy się do Ojcowa, gdzie po długim spacerze dotarliśmy do Jaskini Łokietka. Według legendy w grocie tej ukrywał się sam Władysław Łokietek przed wojskami Wacława II – króla czeskiego. Łokietka miał uratować pająk, który w otworze jaskini uwił sieć, dzięki czemu wydawała się ona opustoszała i zapomniana, natomiast władca został do niej spuszczony wąskim otworem od strony stropu.

Nieco zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy z naszej wycieczki późnym popołudniem, gdzie spod szkoły odebrali nas rodzice.

Post Author: admin