Konkurs „Osiem Błogosławieństw” rozstrzygnięty – praca literacka

W imieniu komisji konkursowej dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w pierwszej edycji konkursu literackiego:
Osiem Błogosławieństw – „Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.” Z dużą przyjemnością i zainteresowaniem przeczytaliśmy Wasze prace. Podzieliliście się z nami swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami i przede wszystkim wrażliwością, z którą odbieracie otaczający świat.

Felieton

I MIEJSCE:
Marianna Wojdak – klasa VII
II MIEJSCE (ex aequo):
Kornelia Godzik – klasa VII
Zuzanna Michalska – klasa VII

Prace uczennic klasy siódmej zasługują na wyróżnienie ze względu na oryginalne podejście do tematu, ciekawą kompozycję tekstów, a także swobodę, z jaką dziewczęta posłużyły się formą felietonu, a jest to trudny gatunek publicystyczny.

Opowiadanie

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zmierzyli się z inny gatunkiem, pisali opowiadanie.

I MIEJSCE:
Marcel Żaba – klasa V
II MIEJSCE:
Michał Kolasa – klasa IV


Nadesłane teksty pokazują, jak wrażliwymi młodymi ludźmi są nasi uczniowie. Pozytywna przemiana głównego bohatera nagrodzonego I nagrodą opowiadania daje nadzieję, że zawsze można znaleźć dobro w swoim życiu.
Opowiadanie pt. „ Cicho, szaa…” wyróżnione zostało II nagrodą za bardzo osobisty charakter pracy.


Cieszymy się, że cele konkursu zostały, dzięki Wam, zrealizowane.

Z wyrazami uznania i gratulacjami dla zwycięzców – organizatorzy konkursu.

Post Author: admin