Natura za pan brat

Podczas, gdy maturzyści przez trzy dni zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi ich młodsi koledzy z klasy VI poznawali cuda natury.

We wtorek wraz z wychowawcą pojechali do sosnowieckiego Egzotarium. Podczas warsztatów uczniowie z bliska mogli zobaczyć te większe i te mniejsze pająki np. ptasznika, maleńkiego gekona płaczącego. Serca wszystkich skradła żaba rogata – Boguś, natomiast Denzel – agama brodata zachowywał się jak celebry ta, który wdzięczył się do aparatów. Jednak największe wrażenie zrobiła możliwość dotknięcia pytonów królewskiego i cesarskiego. Pełni wrażeń po spotkaniu z gadami i płazami, klasa udał się na zwiedzanie akwarium. Samodzielnie poznawali roślinność sfer klimatycznych: śródziemnomorskiej, pustynnej i tropikalnej.

Środa – to dzień wzmożonego wysiłku fizycznego. Wraz z panami Robertem Siedleckim i Sebastianem Moniem uczniowie wyruszyli na wycieczkę rowerową „Via Pogoria”. Po drodze podziwiali walory przyrodnicze i rekreacyjne Pogorii III.

Ostatni dzień, to leniwy odpoczynek na plaży przy zalewie Pogoria III, gdzie wspólnie dziewczęta i chłopcy grali w piłkę lub spacerowali wzdłuż plaży. 

Post Author: admin