Nauczyciel Roku w naszej szkole

Nie jest tajemnicą, że nauczyciele uczący w Katolickiej Szkole Podstawowej SPSK w Dąbrowie Górniczej to wspaniali ludzie. Swoim podopiecznym oddają swój czas i uwagę, inspirują do działania, nie tylko nauczaniem, ale przede wszystkim swoim przykładem.

Nauczycielem Roku 2022 w Dąbrowie Górniczej w kategorii Nauczyciel klas 0-III w Plebiscycie Dziennika Zachodniego została pani Sylwia Hołyńska, która uczy muzyki i plastyki oraz prowadzi najmłodszą klasę przez pierwszy etap edukacyjny. Jej oddanie w pracy z dziećmi zostało docenione przez rodziców. Uczniowie są dumni z wychowawczyni, a nauczyciele serdecznie gratulują sukcesu.

Pani Sylwia Hołyńska oprócz obowiązków wynikających z wychowawstwa i nauczana swoich przedmiotów jest w szkole odpowiedzialna za oprawy muzyczne wszystkich szkolnych imprez i akademii. Prowadzi coroczne Ogniska Patriotyczne, które odbywają się 11 listopada w Fabryce Pełnej Życia. Dyryguje szkolnej scholi złożonej z uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Akompaniuje na pianinie uczniom podczas charytatywnych koncertów. Jako plastyk często przygotowuje dekoracje. Jej lekcje rozwijają u dzieci ciekawość świata i umiejętności społeczne.

Jednakże wybór Nauczyciela Roku w Plebiscycie Dziennika Zachodniego to przede wszystkim docenienie zaangażowania pani Sylwii w życie uczniów i jej relacje z uczniami i rodzicami, która pomimo licznych obowiązków zawsze znajduje czas na rozmowę, dostrzega dobro w każdym człowieku, dzieli się ze wszystkim uśmiechem i swoim optymistycznym nastawieniem do życia.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w nauczycielskiej pracy, a w życiu osobistym spełnienia marzeń!

Post Author: admin