Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego FOX

Dnia 26 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W konkursie wzięło udział 45 uczniów z klas 3-8 SP i 1-3 LO. Nasi uczniowie zmierzyli się z testem i uczniami z całej Polski.

Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych i miał charakter jednorazowego testu językowego bez żadnych eliminacji wstępnych. W celu przygotowania się do konkursu uczniowie musieli przeczytać lekturę w języku angielskim oraz opracować słownictwo związane z jedzeniem i gotowaniem. Konkurs wymagał ponadto od uczniów posiadania wiedzy ogólnej zarówno z zakresu leksyki i gramatyki języka angielskiego, jak i z geografii, historii i kultury Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stanów Zjednoczonych.

Wyniki zostaną ogłoszone w przeciągu miesiąca od dnia przeprowadzenia konkursu.
Już teraz gratulujemy wszystkim piszącym, bez względu na wynik, jaki uzyskają, ponieważ samo przystąpienie do konkursu to spore wyzwanie zarówno dla naszych najmłodszych, jak i starszych uczniów.
Trzymamy mocno kciuki za każdego uczestnika! Równocześnie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

nauczyciele języka angielskiego

Post Author: admin