Onlinowy Dzień Hiszpański


W czwartek, 22 kwietnia 2021 grupa hiszpańskojęzyczna z klasy 1 Katolickiej Szkoły Podstawowej, mimo nauczania w systemie online, postanowiła, z iście hiszpańskim temperamentem, zaprosić rodziców na Dzień Hiszpański, a właściwie na popołudnie hiszpańskie, bo spotkanie odbyło się o godz. 15.30.


Wszyscy wiemy, że nauczanie online nie należy do łatwych, ale dzieci udowodniły, że jeśli się coś lubi, to można pokonać wszelkie trudności.
Z pomocą przyszli rodzice. Nagrali w warunkach domowych wystąpienia swoich dzieci, które mimo onlinowego stresu pięknie zademonstrowały swoje hiszpańskie umiejętności.

Agatka zaśpiewała sztandarową piosenkę hiszpańskiego pierwszoklasisty „Hola España”,

Staś przedstawił rodzicom całą miskę kolorowych owoców i warzyw,

Lenka śpiewająco liczyła do 10,

z Tolą poznaliśmy nazwy części ciała,

Bartek wprowadził nas w świat przyborów szkolnych (dzielnie towarzyszyła mu młodsza siostra-Julka, która w swojej sukience z czerwonymi falbanami wyglądała jak prawdziwa Hiszpanka),

a urocze siostry Zosia i Tosia

wprowadziły nas w świat zwierzątek.

Wszystko oczywiście po hiszpańsku!

Obecny brak możliwości podróżowania uzupełnili rodzice wspomnieniami z wakacji spędzonych w Hiszpanii oraz prezentacja multimedialna stolicy, Madrytu.

Zapachniało Hiszpanią, kiedy Bartek wraz ze swoją mamą, niestety wirtualnie, poczęstował uczestników spotkania specjałem kuchni hiszpańskiej – churros.

Spotkanie uświetniła klasa 3 KSP (Maja, Amelka, Natalka, Kacper, Miłosz i Patryk) swoim wirtualnym spektaklem „La Ratita Presumida”.

W spotkaniu, w roli gości, wzięli udział pani dyrektor Ewa Raszka oraz nauczyciele języków obcych. Pani dyrektor na koniec pogratulowała dzieciom takiego pięknego występu.
Dzieciom pomagała w przygotowaniach nauczycielka języka hiszpańskiego, pani Teresa Konieczniak.
Całość przedsięwzięcia była możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Gorąco zapraszamy do obejrzenia spektaklu klasy 3 i prezentacji uczniów klasy 1.

Post Author: admin