Osiem Błogosławieństw – część recytatorska

Za nami pierwsza część artystyczno-literackiego konkursu Osiem Błogosławieństw, pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Uczestnicy konkursu recytatorskiego byli ogromnie przejęci czekającym ich wystąpieniem. Wiersze o miłosierdziu Wisławy Szymborskiej, Ks. Jana Twardowskiego, a nawet Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego nie są łatwymi utworami. Nauczenie się tekstu i wypowiedzenie go ze zrozumieniem było zadaniem, któremu udało się sprostać wszystkim uczestnikom. To naprawdę duży wyczyn, zwłaszcza jeśli się jest uczniem szkoły podstawowej. Tym, którzy zwyciężyli, gratulujemy interpretacji oraz sposobu przekazu treści. Publiczność i jury były pod wrażeniem wrażliwości artystycznej i talentów aktorskich

Poli Błażejak, która zajęła I miejsce,


Małgorzaty Świerczek, która otrzymała II nagrodę


oraz Łucji Ruszkiewicz, zdobywczyni III miejsca.

Wyróżnienia otrzymali najmłodsi uczestnicy konkursu Kacper Żmuda

oraz

Franciszek Kotania.

Chłopcy zostali docenieni wcale nie ze względu na wiek, jak mogłoby się wydawać, ale dzięki wspaniałej pamięci, dykcji oraz ciekawej interpretacji recytowanych utworów.

Nagrody zostaną wręczone 20 czerwca na uroczystej gali konkursu „Osiem Błogosławieństw”, wtedy będziemy mogli znów podziwiać talenty nagrodzonych uczniów. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom recytatorskiej części konkursu i życzymy dalszych sukcesów na tym polu.

Więcej zdjęć w galerii:

Post Author: admin