Przyroda w terenie

Kiedy wiosna powieje latem, czwartoklasiści naszej szkoły odbywają lekcje przyrody w terenie w formie wycieczki rowerowej. W tym roku w dniach 30 maja (klas IV a) oraz 1 czerwca (IV b) dopisała nam piękna pogoda i wycieczki udało się przeprowadzić bez pogodowych zakłóceń.


Tuż przed wyjazdem, w ramach lekcji techniki, uczniowie zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową.

Następnie, po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa na wycieczce rowerowej i czekającej nas trasy, którą uczniowie znali już z wykonywanej karty pracy, ruszyliśmy w drogę.

W asyście rodziców udaliśmy się w kierunku naszego antropogenicznego pojezierza, by już po kilku minutach być w strefie rekreacyjnej zbiornika Pogoria III.

Szlak rajdu przewidywał okrążenie Pogorii III i IV z krótką wizytą na pływającym molo Pogorii II.

Podczas jazdy uczniowie kilkukrotnie zatrzymywali się, by o przyrodzie dowiedzieć się więcej. Różne drzewa, wodna roślinność, ryby i ptactwo, a nawet mszyce, z bliska robią nieco inne wrażenie, niż z kart podręcznika.

Marszruta przewidywała również czas na odpoczynek, zabawę nad wodą i lody.
Trasa liczyła bowiem aż 28 km.
Oto mapka i kilka zdjęć z naszych plenerowych lekcji.

Post Author: admin