Sprawozdanie z wizyty w ZOO klasy 7a

W dniu 17 maja 2024 roku  grupa uczniów z klasy 7a miała okazję odwiedzić Śląskie ZOO,  pełne fascynujących zwierząt i edukacyjnych atrakcji. Podczas wizyty uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych, poświęconych lasom deszczowym. Mogliśmy zgłębić tajniki tego egzotycznego ekosystemu. Jest to środowisko naturalne adoptowanego przez nas węża długonosego.

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów podczas wycieczki było odwiedzenie węża długonosego, który od grudnia 2023 roku jest naszym „klasowym” zwierzątkiem.. To niesamowite zwierzę zadziwiło nas swoją urodą i egzotycznym wyglądem. Wyglądało jak długi, fosforyzujący żelek. Dzięki naszej inicjatywie mogliśmy lepiej poznać życie tego gatunku i przyczynić się do jego opieki.

Wycieczka do Śląskiego ZOO była niezapomnianym doświadczeniem, które połączyło edukację z przygodą i wsparciem zwierząt. Dzięki temu wyjazdowi zdobyliśmy wiele cennych informacji i wspólnie spędziliśmy czas w inspirującym otoczeniu przyrody.

Uczestnicy wyprawy

Post Author: admin