SUKCESY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO NASZYCH UCZENNIC

W dniu 14.06.2021 otrzymaliśmy wyniki międzynarodowego egzaminu z języka francuskiego DELF Prim dwóch uczennic naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK: Matyldy Godzik z klasy 6b i Ewy Bocian z klasy 6c.

Obie dziewczyny otrzymały bardzo wysokie noty we wszystkich badanych kompetencjach językowych: rozumienie tekstu pisanego, rozumienie tekstu nagranego, mówienie i pisanie. Bardzo się cieszymy wraz z nimi.

Dla Matyldy i Ewy to piękne zwieńczenie ich pracy i duża satysfakcja. Podejście do egzaminu organizowanego przez Centrum egzaminacyjne DELF/DALF Polskiego Stowarzyszenia – Europa Języków i Kultur przy współpracy z Ambasadą Francji, wymaga odwagi pokonania stresu i chęci sprawdzenia własnych umiejętności w kontekście poza szkolnym. Egzamin został zorganizowany w ramach naszego projektu Klasy Frankofońskie na Śląsku i to już kolejne uczennice, które udowadniają, że zamiłowanie do języka może przekładać się na frajdę z sukcesów i satysfakcję z podejmowania wyzwań.
Oczekujemy teraz na dyplomy potwierdzające zdanie egzaminu, które nadejdą z Paryża, z francuskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Post Author: admin