#Szkoła do Hymnu

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział 10 listopada, czyli w ostatnim dniu roboczym przed Narodowym Świętem Niepodległości w akcji Szkoła do Hymnu!

O symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy w małych grupach „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak wiemy, to nie koniec obchodów tych uroczystości, przeciwnie-dopiero zaczęliśmy śpiewać dla Tej, która odrodziła się po 123 latach do wolności.

 11 listopada br. delegacje naszych szkół uczestniczyć będą we Mszy Świętej za ojczyznę w Bazylice NMP Anielskiej o godz. 12.00, następnie w uroczystościach na Placu Wolności o godz. 14.00, kiedy to zostaną złożone kwiaty przed tablicą pamiątkową poświęconą 11. Pułkowi Piechoty Dąbrowiaków.

Obchody święta zakończymy ogniskiem patriotycznym, którego jesteśmy współorganizatorami. Zapłonie ono w Fabryce Pełnej Życia o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i wysłuchania tekstów wielkich ludzi, tekstów o Polsce, o wolności, o niepodległości.

Post Author: admin