Szkoła partnerska Uniwersytetu Śląskiego

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej zostało uhonorowane Certyfikatem Szkoły partnerskiej Uniwersytetu Śląskiego. 

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim trwa od sześciu lat  i obejmuje następujące  Wydziały: 

  • Wydział Humanistyczny
  • Wydział Teologiczny
  • Wydział Nauk Przyrodniczych
  • Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
  • Wydział Nauk Społecznych

Celem podpisanego w 2017 r. porozumienia było umożliwienie uczniom naszej szkoły udziału w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Śląski.

Od tego czasu odbyło się szereg spotkań różnego typu pozwalających rozwijać naszym uczniom indywidualne zainteresowania i umiejętności. Wykłady, prelekcje i warsztaty  prowadzone były przez pracowników naukowych w szkole, jak również na Uniwersytecie.

Dziękujemy za dotychczasową opiekę  naukową nad naszą szkołą i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Teresa Konieczniak – koordynator współpracy szkoły z Uniwersytetem Śląskim

Post Author: admin