Wybrzeże Kości Słoniowej w Szkołach Katolickich w Dąbrowie Górniczej

Niezwykle ciekawe lekcje  jęz. hiszpańskiego odbyły się  w dniu 06.06.2023 w Katolickich Szkołach  SPSK w Dąbrowie Górniczej.  Dzięki współpracy z Uniwersytetem Śląskim nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i liceum mieli okazję spotkać się ze studentami z Wybrzeża Kości Słoniowej , którzy w ramach projektu Erasmus realizują staż z języka hiszpańskiego na  Wydziale Humanistycznym.

W swojej prezentacji multimedialnej Wilfried Adon i Koffi Ariane Sonia przedstawili informacje dotyczące położenia geograficznego, sytuacji ekonomicznej, kultury i tradycji kulinarnej swojego kraju.

Uczniowie mieli wiele pytań, ponieważ gości z tak dalekiego kraju nie ma się na co dzień . Jeśli były jakieś problemy językowe, pomagała w tłumaczeniu nauczycielka, p. Teresa Konieczniak.  Dzięki temu spotkaniu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o tej części Afryki. I jeszcze raz potwierdziła się prawda, że warto jest uczyć się języków obcych, bo skraca się w ten sposób dystans miedzy ludźmi z różnych stron świata.

Życzymy naszym afrykańskim przyjaciołom udanego pobytu w Polsce i bardzo im dziękujemy, że w napiętym grafiku zajęć na Uniwersytecie znaleźli czas, żeby przyjechać do naszej  szkoły na tak sympatyczne spotkanie.

Post Author: admin