Wycieczka do Warszawy

Bogaty program trzydniowej wycieczki klas szóstych i siódmych do Warszawy obejmował zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy. Nie zabrakło zapierających dech widoków z tarasu 30-tego piętra Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzania Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz spaceru po ogrodach Królewskich Łazienek.

W drugim dniu do południa świetnie bawiliśmy się w Centrum Nauki Kopernik, a po południu odwiedziliśmy przejmujące, interaktywne Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Trzeci dzień znowu obfitował w spacery. Tym razem zwiedzaliśmy Stare Miasto, zobaczyliśmy zabytki i usłyszeliśmy od pani przewodnik ich historie – począwszy od kolumny Zygmunta, przez Pomnik Małego Powstańca, barbakan, rynek, katedrę pod wezwaniem Jana Chrzciciela, aż po Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałą wycieczkę, dzięki której mogliśmy poznać nie tylko Warszawę, naszą stolicę, ale również miło spędzić czas w gronie rówieśników.

Post Author: admin