Wyjazd do Malagi

Dnia 08.06.2022 grupa uczniów ze Szkół Katolickich Dąbrowy Górniczej i Sosnowca wyruszyła w fascynującą podróż do Malagi.

Malaga to miasto leżące na samym południu Hiszpanii. Lot trwał prawie 4 godz., mogliśmy więc trochę wypocząć po nocnych niedogodnościach.

Wybraliśmy się do Hiszpanii, aby pogłębić znajomość języka hiszpańskiego – codzienne lekcje w szkole AIL Málaga prowadzone przez rewelacyjnych nauczycieli hiszpańskich, ale też odreagować w słońcu 2 lata Covidu.

Zakwaterowani byliśmy w rodzinach, dzięki czemu mogliśmy przez tydzień żyć tak, jak żyją Hiszpanie, poznać ich kulturę , sposób żywienia i spędzania wolnego czasu oraz poznać kuchnię Andaluzji.

Zebraliśmy również wiele nowych doświadczeń dzięki wycieczkom do Frigiliany, Nerji oraz Granady. Zachwyciło nas piękno „białych miast” rozmieszczonych na wzgórzach z widokiem na morze oraz czarującej Alhambry w Granadzie. Z wielką ciekawością oglądaliśmy zabytki architektury muzułmańskiej i chrześcijańskiej. Spędziliśmy również miły czas na plaży, grając w siatkówkę i się opalając.
Była to podróż, której nigdy nie zapomnimy. Dzięki niej wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenia. Wróciliśmy do Polski pełni miłych wspomnień.

Emilka Siara

Post Author: admin