XIV Spotkanie z Podróżnikiem

Po niemal trzyletniej, wymuszonej sanitarnymi rygorami przerwie, w przestrzeń naszej szkoły wróciło cykliczne wydarzenie, czyli „Spotkanie z Podróżnikiem”!

XIV edycję, pod hasłem „Hudson bay expedition”, poprowadził wyjątkowy gość, bo nasz absolwent – Maciej Walnik.

My, nauczyciele, w większości znamy Maćka i atrakcyjność materiału i narracji nie była dla nas niespodzianką, ale uczniowie mieli prawo być zaskoczeni, gdyż wiedzieli, że zaproszony prelegent jeszcze niedawno chodził do naszej szkoły!

Materiał, który przedstawił Maciek, był relacją z kilkutygodniowego etapu większej wyprawy, która wyruszyła z portu w Gdańsku późną wiosną. A była to podróż pod żaglami…

Kilkunastometrowy jacht „Inatiz”, dzięki sprzyjającym wiatrom i wysiłkowi pełnomorskich żeglarzy, popłynął wodami północnego Atlantyku ku Grenlandii i dalej na wody i wyspy Arktyki Kanadyjskiej.
Drugi etap, który był udziałem naszego Gościa, to żegluga po zimnych wodach/toniach oblewających Ziemię Baffina oraz po Zatoce Hudsona.

Poniżej kilka zdjęć z tej niezwykłej eskapady, a szczegółowa relacja z II etapu „Hudson bay ekspedition” dostępna jest pod adresem:

https://www.rp.pl/kraj/art37320591-biale-niedzwiedzie

Prelekcja miała miejsce 24 listopada w auli naszej szkoły i jak zwykle poprzedzona była „smacznym wstępem”, czyli poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów i ich rodziców. Na stołach były różne domowe wypieki, słodycze i słone przekąski oraz zimne i gorące napoje – spotkanie odbywało się po lekcjach, więc zaspokojenie głodu było koniecznością, a smakołyków było tak dużo, że mimo znacznej frekwencji, coś jeszcze zostało 😊

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji „XIV Spotkania z Podróżnikiem” serdecznie dziękuję. R.Siedlecki

Post Author: admin