Andaluzja w dąbrowskim Katoliku

17 października, na zaproszenie pani wicedyrektor Teresy Konieczniak przybył do naszej szkoły pan Marcin Siemdaj, dyrektor Extendy – instytucji zajmującej się z ramienia Ambasady Hiszpanii promocją w Polsce południa Hiszpanii, a szczególnie regionu Andaluzji.
Pan dyrektor spotkał się z uczniami hiszpańskojęzycznymi Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum. W swojej prezentacji przedstawił ten niezwykle ciekawy region Hiszpanii, nawiązał do jego historii, kultury oraz jego zasobów gospodarczych , czyli oliwy z oliwek – bogactwa Andaluzji. Hiszpania jest największym na świecie producentem oliwy, od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce we wszelkich statystykach.
Uczniowie zadawali pytania na temat zabytków Andaluzji, głównych miast tego regionu: Sevilli, Granady, Malagi, Kordoby, Kadyksu. Dzięki prezentacji poznali największe atrakcje przyciągające rzesze turystów do tego regionu.
Jak niezwykłe to miejsce na mapie Europy przekonali się nasi uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym wybrali się w tygodniową podróż do Malagi, gdzie uczyli się języka hiszpańskiego, zwiedzali zabytki, poznawali historię tego wspaniałego regionu Hiszpanii, korzystali ze słońca, a także odkrywali tradycyjną kuchnię Andaluzji pachnącą ziołami, owocami morza, dojrzewającymi w słońcu owocami i warzywami.
Nabraliśmy ochoty, aby tam znowu pojechać. Może dołączycie do nas?

Post Author: admin