Kiermasz Bożonarodzeniowy

W czasie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, w środę 22 grudnia, w naszej szkole został zorganizowany Kiermasz Świąteczny. Spotkaliśmy się, by na ten szczególny czas przygotować i nastroić nasze myśli, serca oraz struny głosowe.

Wiele się działo!

Na korytarzach można było kupić wspaniałe ozdoby choinkowe i stroiki na stół oraz wiele innych świątecznych akcesoriów.

W auli szkolnej nasi uczniowie wykonywali kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. Prawie każda klasa przygotowała jeden utwór. Występowali również instrumentaliści, soliści, duety, a nawet trio – artyści od najmłodszych przedszkolaków, po licealistów.

W sali 29 można było również własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne.

Jak zwykle w sali 23 działała kawiarenka, gdzie można było kupić kawę, herbatę, ciasto i przy stoliku porozmawiać o wszystkim, o tym co już przygotowane na święta, a co jeszcze nie, o śniegu, o choinkach, czy żywa czy sztuczna, niezależnie od tematu tych rozmów najważniejsze było wspólne przebywanie i dzielenie się dobrym słowem.

Nasza szkolna społeczność, ludzi o dobrych sercach, otoczyła wsparciem małą Kasię Kośmider. Mogliśmy zakupić pyszne i zdrowe dżemy, soki owocowe, aby sprawić swoim bliskim prezent świąteczny lub w zimowe wieczory, samemu delektować się „czystą naturą”. Przygotowywała je przez całe lato mama Kasi, byśmy teraz mogli poczuć magię świąt i uwierzyć, że „pomaganie jest fajne”. Pieniądze zebrane w tej akcji zostaną przekazane na operację dziewczynki, by mogła choć trochę zbliżyć się do kwoty, która potrzebna jest na operację jej nóg.

Wszystkim osobom, które przygotowały tegoroczny Kiermasz Świąteczny, tym które pomagały i występowały bardzo dziękujemy. Podziękowania przekazujemy wszystkim tym, którzy wsparli finansowo zarówno akcję charytatywną, jak i nasze szkolne cele. Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy upiekli ciasta, zaangażowali się w sprzedaż, w przygotowanie stoisk, prowadzenie koncertu, wystrojenie auli i szkoły, ustawienie sprzętu i oświetlenia, czuwanie nad całością wydarzenia.

Poniżej jeszcze kilka uchwyconych w locie chwil z tego pięknego czasu.