LAUREACI IV EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „OSIEM BŁOGOSŁAWIEŃSTW”

Za nami pierwsza część artystyczno-literackiego konkursu Osiem Błogosławieństw pod hasłem „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.”
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą oraz rozwijanie uzdolnień recytatorskich i teatralnych. Uczestnicy konkursu byli ogromnie przejęci czekającym ich wystąpieniem. Nauczenie się tekstu i wypowiedzenie go ze zrozumieniem było trudnym zadaniem. Tym, którzy zwyciężyli, gratulujemy interpretacji oraz sposobu przekazu treści. Publiczność i jury docenili wrażliwości artystyczną i talenty aktorskie wykonawców. Dziękujemy za chwile wzruszenia i refleksji.

W tym roku, oprócz uczniów naszej szkoły, w konkursie udział wzięli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Wieluniu oraz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej. Było nam bardzo miło, że ta część Konkursu „Osiem Błogosławieństw” cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
W czasie zmagań z poezją na temat czwartego błogosławieństwa towarzyszyła nam szkolna schola, która swoim śpiewem stworzyła niepowtarzalny nastrój.

Mamy przyjemność przedstawić wyniki konkursu:

Wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej

Tytuł „Mistrza Recytacji” otrzymał Kaspian Stepnowski, uczeń klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienie zdobył Kacper Żmuda 3a, uczeń klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej

Wśród uczniów klas 4-5 szkoły podstawowej

Tytuł „Mistrza Recytacji” otrzymała Łucja Ruszkiewicz, uczennica klasy 5a Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienie zdobył Aleksander Matlak, uczeń klasy 5 Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu

Wśród uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej

Tytuł „Mistrza Recytacji” otrzymały ex aequo Agata Kukuczka, uczennica klasy 7 Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza
oraz
Olga Bednarek, uczennica klasy 7 Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza

Wyróżnienie otrzymała Pola Błażejak, uczennica klasy 6a Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy!

A oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia: