Sprawozdanie z Zajęć Rozwijających – SZACHY

W Katolickiej Szkole Podstawowej przy ul. Ks. Augustynika 1 uczniowie w ramach przedmiotu „Zajęcia Rozwijają” poznają techniki umiejętności gry w szachy. Ucząc się prawidłowego rozgrywania partii szachowych uczniowie rozwijają swoje logiczne myślenie. Co roku w ramach nauki, w każdej klasie odbywają się rozgrywki klasowe, podczas których wyłania się zwycięzców. Są oni nagradzani dyplomem i medalem oraz biorą udział w dalszych międzyklasowych rozgrywkach.

W maju br. odbył się Międzyklasowy Turniej, w którym uczestniczyli zdobywcy I i II miejsca w rozgrywkach klasowych. Zwycięzcą międzyklasowych rozgrywek został Stanisław Sołtysek z klasy III i otrzymał tytuł Mistrza Szkoły na 2023 rok.

W Turnieju startowało 10 osób. Odbyło się bardzo uroczyste wręczenie nagród, dyplomów, medali oraz Pucharu Mistrza. Medale, Puchar Mistrza oraz nagrody dla każdego uczestnika sponsorowały dwie mamy uczniów z klasy I, Pani Beata Szymańska i Pani Ada Pietrzak. Każdy uczestnik otrzymał od sponsorów wspaniałą nagrodę, co dla uczniów było miłą niespodzianką.

W imieniu Dyrekcji Szkoły i swoim własnym jako prowadząca zajęcia i konkursy, składam serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród i życzę dalszej owocnej współpracy.

Trenerka Ewa Urbanowicz

Post Author: admin