Świąteczne pomaganie

Zbiórki, kwesty, zakupy i kiermasze za nami, czas więc na krótkie podsumowanie grudniowych inicjatyw świątecznego pomagania.

Od kilku lat równolegle do podejmowanej w szkole ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” organizujemy również lokalne pomaganie, które nazywaliśmy podobnie – „Świąteczna Paczka” – staramy się, by prezenty trafiły do adresatów tuż przed Bożym Narodzeniem, więc chyba stąd ta nazwa 😉

Podobnie jak w latach ubiegłych przygotowaliśmy paczki dla podopiecznych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Będzina i z Sosnowca. Łącznie 33 dzieci dostało przygotowane przez najmłodszych uczniów naszych szkół (klasy 1 – 3) ręcznie ozdabiane torby, w których obdarowani mogli znaleźć kosmetyki, szczoteczki do zębów oraz rozmaite słodycze. W tzw. „Pudłach obfitości” znalazły się jeszcze herbaty, syropy owocowe, słodycze i słone przekąski w dużych opakowaniach. Ponadto udało się jeszcze kupić odkurzacz, solidny czajnik bezprzewodowy oraz bezdotykowy termometr. Część zgromadzonych pieniędzy zamieniliśmy na bony upominkowe do Media Expert, ponieważ pralka w sosnowieckim Domu okres świetności dawno ma za sobą.

Kolejna grupa potrzebujących (62 osoby), którą już 3. raz udało nam się ucieszyć, to podopieczni, znajdującego się opodal nas Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowie Górniczej. Oni także otrzymali swoje paczki w torbach, które ozdabiali nasi uczniowie, a w nich podobnie, były kosmetyki, kawa, owocowe herbaty oraz słodycze.

Środki, których nie wydaliśmy na zakupy, zostały przekazane na operację Kasi (dla której wystawiliśmy na naszym kiermaszu również stoisko z domowymi wyrobami jej mamy) oraz na rehabilitację Marleny, którą wspieraliśmy również w ubiegłym roku.

Na koniec ciekawostka, otóż suma osób, które społeczności naszych szkół udało się w tym roku obdarować w ramach całego świątecznego pomagania to 100! 😊

Wszystkim osobom, które w różnej formie zaangażowały się w nasze akcje, w imieniu Obdarowanych i organizatorów serdecznie dziękujemy. W sposób szczególny tym, którzy nie mają już z naszą szkołą bezpośredniego związku, a jednak mieli pragnienie wspierać nasze inicjatywy.

organizatorzy