Wernisaż Wystawy [bez]senność

1 września 2023 r. odbył się wernisaż wystawy prac Sebastiana Monia – twórcy fantastycznych dzieł malarstwa akrylowego dużego formatu, jak również nauczyciela wychowania fizycznego, pracującego w naszej szkole. Wydarzenie to jest znaczące dla miasta Dąbrowa Górnicza, a dla nas, jako społeczności szkolnej, to zaszczyt i duma.

Wernisaż rozpoczął się przemówieniami przedstawicieli dyrekcji Pałacu Kultury Zagłębia, przedstawicieli władz miasta i samego Mistrza.

Potem wszyscy uczestnicy wernisażu mogli podziwiać dzieła ze świata „melancholijnego industrializmu”.

Sam tytuł wystawy [bez]senność oddawał klimat całej kolekcji obrazów, które twórca sprowadził na czas wystawy z kraju i zza granicy, dzięki uprzejmości kolekcjonerów – właścicieli tych dzieł.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie na tę „ucztę” dla oczu i wyobraźni.