”Wszystkie dzieci nasze są” – Metropolia atrakcyjna dla ludzi młodych – spotkanie z udziałem uczniów na Wydziale Nauk Społecznych UŚ

Jaka powinna być Metropolia dla młodych?
Jakie są oczekiwania i potrzeby młodzieży?
W jakim kierunku należy rozwijać obszary edukacji, transportu, rynku pracy czy kultury?
Odpowiedzi na te i inne pytania można było usłyszeć podczas debaty: ”Wszystkie dzieci nasze są” – Metropolia atrakcyjna dla ludzi młodych.
W wydarzeniu, które odbyło się 10 października br. w Uniwersytecie Śląskim, w auli im. Kazimierza Popiołka na ul. Bankowej 11, wzięli udział uczniowie klas 7 i 8 Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym SPSK w Dąbrowie Górniczej: Stanisław Rynczuk, Amelia Babczyńska, Szymon Skiba, Dominik Możdżeń i Borys Pietrzak.
Spotkanie to było ciekawym doświadczeniem dla uczniów szkoły podstawowej, którzy za kilka lat być może będą studiować na tej uczelni.
Moderatorami spotkania byli: prof. dr hab. Ewa Jarosz, dr Zuzanna Neuve-Église i dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ.