Wyprawa do Malagi

Uczniowie Katolickich Szkół SPSK w Dąbrowie Górniczej oraz Katolickich Szkół im. św. Jana Bosko w Sosnowcu wybrali się w przedwakacyjną podróż do Malagi, uroczego miasta w słonecznym regionie południowej Hiszpanii.

Wycieczka miała charakter krajoznawczo-dydaktyczny, łącząc dwa cele: naukę języka hiszpańskiego w profesjonalnej Szkole Języka Hiszpańskiego oraz zwiedzanie regionu, poznawanie jego kultury, historii i codziennego życia mieszkańców.

Pobyt w Maladze rozpoczął się od poznania głównych zabytków tego pięknego miasta, takich jak: zamek Gibralfaro, twierdza Alcazaba, Katedra oraz Amfiteatr Rzymski. Uczniowie wybrali się również na całodniową wycieczkę do Granady, miasta oddalonego o 1,5 godziny jazdy, gdzie zwiedzili zespół pałacowy Alhambra, niesamowity zabytek będący pozostałością po okresie rządów muzułmańskich.
Andaluzja to miejsce, gdzie na przestrzeni wieków współistniały trzy wielkie religie: muzułmańska, żydowska i chrześcijańska.

Malaga to nie tylko fascynująca architektura, ale również popularny kurort letni przyciągający turystów z całego świata. Uczniowie mieli okazję kąpać się w wysokich przybrzeżnych falach morskich oraz spacerować po starym mieście z wąskimi, średniowiecznymi uliczkami, gdzie urocze kawiarnie i restauracje zachęcają do chwili odpoczynku, wypicia szklanki świeżego soku z dojrzałych pomarańczy oraz skosztowania gazpacho, paelli i innych przysmaków śródziemnomorskiej kuchni.

Tydzień szybko minął, ale pozostało pragnienie powrotu i zachwyt nad barwami tego wspaniałego miasta. Z pewnością tam jeszcze wrócimy.

Post Author: admin